2019 Programac - oprogramowanie dla wydawców

Profit Media

Kompletny system ogłoszeniowy dla dużych wydawców

System ogłoszeniowy Profit Media jest obecnie głównym produktem informatycznym oferowanym przez firmę Programac. Jest to bardzo rozbudowane rozwiązanie, nie mające odpowiednika na rynku polskim. Integruje w sobie moduły do sprzedaży ogłoszeń (a także produktów nie reklamowych i internetowych), pełną obsługę relacji z klientem wg modelu CRM (wspiera także zarządzanie przez cele), finanse (fakturowanie oraz pełną obsługę płatności wraz z integracją z zewnętrznymi systemami finansowo-księgowymi), makietowanie powierzchni (w skład którego wchodzi pełna automatyczna rezerwacja powierzchni w momencie przyjmowania ogłoszenia), produkcja ogłoszeń (możliwość przyjmowania prostych ogłoszeń graficznych przez operatorów z eksportem do PDF oraz pełna produkcja z wyjściem do popularnych programów składu), a także elastyczne raportowanie.

W ciągu ostatnich kilku lat system został znacznie rozbudowany: dodano mechanizm współpracy z redakcją (moduł RedPlaner), rozbudowano obsługę reklam i usług internetowych (różne formy abonamentów, CPM, CPA itp.), dodano bezpośredni interfejs do systemu Gratka umożliwiający on-line przyjmowanie ogłoszeń do prasy i Internetu.

Profit Media funkcjonuje jako aplikacja biurkowa dla systemów Microsoft Windows współpracująca z bazą MS SQL, a niektóre jego elementy są dostępne także w postaci aplikacji webowej.

Gwarek

Polskie dzielenie, słownik ortograficzny oraz typografia dla programu QuarkXPress

Gwarek jest rozszerzeniem do programu QuarkXPress zapewniającym możliwość polskiego dzielenia wyrazów (zarówno za pomocą wstawiania do tekstu miękkich dywizów /soft hyphens/ jak i również dynamicznie, na żądanie aplikacji). Oprócz tego rozszerzenie oferuje polski słownik ortograficzny jak również mechanizm korekty polskiej typografii. Cena programu w ofercie detalicznej wynosi 990 zł + VAT, a cena uaktualnienia 390 zł + VAT.

Instalacja i rejestracja rozszerzenia

Aby zainstalować rozszerzenie należy rozpakować pobrany ze strony plik zip, a następnie przekopiować całość do teczki/folderu XTension znajdującego się w teczce (folderze) QuarkXPress. W momencie uruchomienia, QuarkXPress™ zapyta o numer seryjny rozszerzenia. Do rejestracji Gwarka potrzebny jest numer Quarka. Jest to właśnie numer widoczny w oknie rejestracji Gwarka. Ten numer należy przesłać do nas w celu otrzymania kodu aktywujacego. Otrzymany numer klucza aktywującego należy wpisać w odpowiednie pole okna dialogowego rejestracji, pamiętając jednocześnie o wpisaniu doń także swojego imienia i nazwiska oraz firmy. Bez tych informacji rejestracja się nie powiedzie.

Aktualna wersja Gwarka do programu QuarkXPress 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 jest do pobrania z następujących adresów:

Mac

Windows

Starsze wersje oprogramowania

Mac

Gwarek 7

Gwarek 8

Gwarek 9

Gwarek 10

Gwarek 13

Windows

Gwarek 7

Gwarek 8

Gwarek 9

Gwarek 10

Gwarek 11

Gwarek 13

Typografia

Polska typografia dla programu Adobe InDesign

Program Adobe InDesign dysponuje doskonałymi słownikami dzielenia i korekty wyrazów, ale nie ma wbudowanego mechanizmu korekty polskiej typografii (wiszące spójniki, spacje za spójnikami, cudzysłowy itp.). Ten brak uzupełnia rozszerzenie Polska typografia, dostępne w cenie detalicznej 199 zł + VAT (uaktualnienie 99 zł + VAT).

Instalacja i rejestracja rozszerzenia

Aby zainstalować rozszerzenie należy rozpakować pobrany ze strony plik zip, a następnie przekopiować całość do teczki/folderu Plugins znajdującego się w teczce (folderze) Adobe InDesign. W momencie uruchomienia, Adobe InDesign™ zapyta o numer seryjny rozszerzenia. Do rejestracji Typografii potrzebny jest numer InDesigna. Jest to właśnie numer widoczny w oknie rejestracji. Ten numer należy przesłać do nas w celu otrzymania kodu aktywujacego. Otrzymany numer klucza aktywującego należy wpisać w odpowiednie pole okna dialogowego rejestracji, pamiętając jednocześnie o wpisaniu doń także swojego imienia i nazwiska oraz firmy. Bez tych informacji rejestracja się nie powiedzie.

Aktualna wersja Typografii do programu Creative Cloud 2018 jest do pobrania z następujących adresów:

Mac

Starsze wersje oprogramowania są dostępne na życzenie dla zarejestrowanych użytkowników

Cyfrowa dystrybucja

Aplikacje mobilne dla wydawców

Od 2007 roku Programac (pod marką Prografon) oferuje wydawcom (na bazie umów OEM) aplikacje mobilne do cyfrowej dystrybucji treści.

Nasze aplikacje umożliwiają prezentację treści w formatach PDF i ePUB. Oferujemy także bibliotekę umożliwiającą współpracę z formatem Folio, używanym w systemie Adobe DPS.

Przy wykorzystaniu naszych technologii powstały aplikacje Rzeczpospolita, Parkiet, Newsweek i wiele innych